آغاز ثبت نام در اولین دوره مسابقه دانشجویی فانوس؛ طراحی و ساخت موتورهای توربینی

اولین دوره مسابقه طراحی و ساخت موتور توربینی با تلاش دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری؛ سمت (ساخت موتورهای توربینی)، پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی؛ دانشگاه صنعتی شریف به منظور توسعه فناوری های زیرساختی برای رسیدن به فناوری طراحی و ساخت موتور توربینی، شناخت استعدادهای برتر و ایجاد جریان دانشجویی برای حل مسائل فناورانه مربوطه، رویداد فانوس موتور توربینی را تحت 3 محور اصلی طراحی و ساخت موتورهای میکروجت، ارتقای فنی موتورهای مینی جت و طراحی و ساخت قطعات موتورهای توربینی و تحت نظارت سازمان های حامی برگزار می نماید.
این رویداد ضمن رفع نیاز کشور در حوزه موتورهای توربینی، با پرورش مهندسین طراح در کشور و نیز رفع نیازهای فناورانه ی این حوزه، می تواند در راستای رفع نیازهای سایر بخش های صنعت کشور ایفای نقش کند.
بنا بر این گزارش؛ رویداد فانوس دارای 3 مرحله است که در ابتدا در یک دوره ی 2 ماهه طراحی اولیه، تیم ها در کنار مشاوران و مربیان متخصص آموزش های لازم را می بینند و سپس طرح ها مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
گفتنی ست؛ از طرح های برتر طی دوران طراحی مفهومی که حدود 6 ماه است حمایت خواهد شد و سپس از طراحی های مفهومی مناسب به منظور ساخت نمونه اولیه و سپس فروش آن پشتیبانی های حداکثری به عمل خواهد آمد.
خاطرنشان می شود؛ تنها شرط حضور در این رویداد علاقه مندی به پیشرفت در حوزه فناوری های موتور توربینی می باشد.

لازم به ذکر است؛ دوره ی مذکور از تاریخ 4 مرداد ماه آغاز می شود و علاقه مندان میتوانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس http://www.sharif.edu/ زیر مراجعه فرمایید.