رونمایی از محصول فناورانه نرم افزار ابرسازه

ابرسازه فلزی نرم افزاری قدرتمند در زمینه طراحی و ترسیم سازه های اسکلت فلزی است که از خروجی نرم افزارهای ETABSو SAPبه عنوان مبنای محاسبات و نقشه کشی جرئیات در محیط Tekla Structureاستفاده می نماید.

 

 

 

 

 
دانلود کاتالوگ نرم افزار


ابرسازه فلزی نرم افزاری قدرتمند در زمینه طراحی و ترسیم سازه های اسکلت فلزی است که از خروجی نرم افزارهای ETABSو SAPبه عنوان مبنای محاسبات و نقشه کشی جرئیات در محیط Tekla Structureاستفاده می نماید.

به صورت کلی قابلیت های نرم افزار ابرسازه فلزی عبارتند از :

 شناخت هوشمند مقاطع از نرم افزار ETABSو SAP
همه مقاطع از قبیل تیرورف ها ، پروفیل های تک و دوبل با تقویت روی آنها ، مقاطغ متغییر و ... در این قسمت تغریف شده اند و به صورت هوشمند از خروجی نرم افزارهای  ETABS و SAP خوانده می شود و نیازی به معرفی مقاطع حتی برای اولین بار توسط کاربر نیست.

مدلسازی سریع و دقیق سه بعدی سازه در محیط  Tekla Structure
مدل سه بعدی سازه توسط ابرسازه فلزی به صورت خودکار در محیط گرافیکی قدرتمند Tekla که به کاربر امکان می دهد تا اسکلت را قبل از ساخت با تمامی جزئیات از نزدیک مشاهده کند.

تنظیمات اتصال با قابلیت های بالا جهت اعمال دانش و سلیقه کاربر
در طراحی اتصالات در این قسمت مهندس طراح می تواند سایز جوش ها ، الکترودهای مصرفی ، نوع و سایز بولت های  دلخواه و ... را تنطیم نماید تا نرم افزار به صورت اتوماتیک از آنها در طراحی های خود استفاده کند.

اتصالات
در این بخش کلیه اتصالات جوشی و پیچی رایج در کشور گنجانده شده است. این اتصالات توسط نرم افزار با انتخاب تیر و ستون به صورت تکی و یا به صورت کلی (اتصال اتوماتیک )  بر اساس تنظیمات اتصال طراحی می شود. این تیپ اتصالات که بیش از 100 نوع اتصال است می تواند با توجه به نیاز کاربران نرم افزار افزایش یابد.


 ورق اتصالات مهاربنده ها (GusstPlate) و کف ستون (BasePlate)  
کف ستون ها با توجه مبحث دهم ویرایش 1387 بر اساس ظرفیت و یا ترکیب بار تشدید یافته طراحی می شوند. گاست ها نیز بر اساس نوع شکل پذیری (معمولی و ویژه) در نرم افزار طرح می گردند.

دفترچه محاسبات
هر قسمتی که در ابرسازه فلزی طراحی می گردد با مستندات طراحی تعیین صحت می گردد این مستندات یا همان دفترچه محاسبات در قالب فایل XPS و WORD در دسترس کاربران عزیز این نرم افزار قرار می گیرد.

کنترل ها
کنترل هایی نظیر کنترل جابه جایی نسبی طبقات ، کنترل فاصله مرکز جرم و سختی و ... در این بخش در قالب فایل WORD ارائه می گردد.

تنظیمات نقشه ها
تنظیمات نقشه ها به کاربر اجازه می دهد تا نقشه ها را مطابق سلیقه خود اصلاح کند. رنگ ، مقیاس ، فونت و ... در این تنظیمات قابل اصلاح هستند.